lt pl
Meniu
 
 
 
 
Naujienos
2022-01-21
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio amžiaus vaikus
2021-10-28
Informacija apie mokyklos direktoriaus pareigoms užimti komisijos sudėtį
2021-08-11
Skelbiamas konkursas Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms užimti
2021-05-28
Dėmesio tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus!
2021-04-09
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus
 
Daugiau
 
Paieška
 
 
Kalendorius
2024 - Gegužė 22
2930010203040518
0607080910111219
1314151617181920
2021222324252621
2728293031010222
PrATKPnŠS
Archyvas » Mokyklos langas » 2018-2019 m. m. » Kovas

Kovo 5 d. Kaziuko mugės šurmulys užpildė mokyklos koridorių. Spurgos, verbos ir keksiukai, įvairūs saldumynai ir niekučiai tapo pageidaujamomis prekėmis. Pavasarį taip norisi saldumynų, ypač kai groja linksma liaudies muzikėlė, o valgykloje parduodamas tik sveikas maistas. Prisipirkom, paragavom, pajamas suskaičiavome ir... iki kito Kaziuko!

  

  

  

  

Kovo 8-oji pavasarriškai kvepėjo tulpėmis ir iškili nuotaika nuo pat ryto neapleido mokyklos moterų ir panelių. O vidurdienį buvome pakviestos į salę, kur mokyklos berniukai ir vyrai nustebino mus ir nuotaikingomis eilėmis bei dainomis pasveikino su Kovo 8-ąja. Gavome mielas dovanėles, berniukų bei vyrų šypsenos ir mieli žodžiai sugraudino mokyklos moterų ir mergaičių pulką. Ačiū berniukams ir vyrams už nuostabią šventę!

  

  

  

  

Kraštotyros būrelio „Bočiai“ dalyviai su istorijos mokytoja Lucyna Lapševič ir lietuvių kalbos mokytoja Božena Kilniene realizavo trumpalaikį projektą „Lietuvos kelias į nepriklausomybę 1987 – 1991 m.“
Projekto tikslas - pagilinti istorinės žinias bei sukurti trumpą filmą. Filmas buvo pristatytas minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 29 –asias metines. Būrelio mokiniai tapo žurnalistais ir pristatė mokyklos bendruomenei reportažus iš to laikotarpio įvykių.
Kartu paminėjome Lietuvos vardo dieną, nes 2019 m. sausio 12 d. LR Seimas priėmė įstatymą kovo 9 – ąją įrašyti į Atmintinų dienų sąrašą. Kovo 9-ji yra siejama su seniausiu žinomu Lietuvos paminėjimu Kvedlinburgo metraštyje, nuo šios iškilios datos 2019 metais sukanka 1010 metų. Būrelio mokiniai filmavimo metu prisiminė šv. Brunoną iš Kvedlinburgo metraščio ir pasivaikščiojo trumpiausioje Vilniaus gatvėje.


  

  

  

  

  

Kovo 13 d. penkta klasė organizavo pradinukams Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą. Šventė prasidėjo vaidinimu „Eglė žalčių karalienė“ pagal lietuvių liaudies pasaką. Pradinių klasių mokiniai dalyvavo mįslių konkurse ir žiūrėjo penktos klasės sukurtą filmą „Laiškas Lietuvai“.
Šventės metu mokyklos direktorė įteikė diplomus Evelinai Šidlovskai (4 kl.) ir Kamilai Michalkevič (3 kl.), kurios dalyvavo Darželio-mokyklos „Vilija“ organizuotame Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono mokyklų rašinių konkurse „Laiškas Lietuvai“ ir užėmė III vietą.
Šventės scenarijų parengė vyr. lietuvių kalbos mokytoja Božena Kilnienė.

  

  

Kovo 20 d.  7-10 kl. mokiniai prisidėjo prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) organizuojamos iniciatyvos „ABC apie TB“ bei paminėjo Pasaulinę tuberkuliozės (TB) dieną. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Renata Mozarska parodė mokiniams video medžiagą apie tuberkuliozės istoriją bei papasakojo apie rizikos veiksnius sąlygojančius užsikrėtimą, paaiškino kas yra neigiamos nuostatos ir diskriminacija.  

  

Kovo 27 d. mokyklinis teatras "Kūrybingas pasaulis" dalyvavo Vilniaus r. Rudaminos daugiafunkciniame centre V rajoniniame mokyklinių teatrų festivalyje.
Aktoriai parodė spektaklį "Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki“ bei užėmė II vietą. Vadovė R. Tomaševič.

  

  

Fot. archiwum szkoły w Rudominie

Kovo 27 d. Pagirių gimnazijoje vyko konferencija „Koks esi toks ir pasaulis”. Mokyklos mokinės Paulina Daniševska, Beata Stankevič ir Viktorija Jodko, vadovaujant lenkų kalbos mokytojai Kristinai Stankevičienei, pristatė trumpą filmuką ir pranešimą apie XXI amžiaus jaunimo problemas: gyvenimo kelio paieškas, kaip suprantamas gėris ir blogis. Konferencijos metu taip pat vyko įdomūs praktiniai užsiėmimai.

  

  

Švęsdami Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) įkūrimo 70 – metį ir minėdami 15 - uosius Lietuvos narystės NATO kovo 29 d. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijoje vyko konkurso „Mes esaame NATO” dalyvių apdovanojimai.
9 klasės mokinė Paulina Daniševska (rengė lenkų kalbos vyresn. mokytoja Kristina Stankevičienė) konkursui parašė rašinį „NATO – na rzecz bezpieczeństwa i pokoju” ir tapo nugalėtoja.
Jos darbas buvo išspausdintas savaitraštyje „ Kurier Wilenski”.
Taip pat šią proga 9 klasės mokinės: Joana Sinkevič, Beata Stankevič, Inesa Jusel ir Kamila Vojsiat paragintos istorijos mokytojos L. Lapševič susipažino su organizacijos įkūrimo istorija bei dalyvavo žinių konkurse apie NATO.

  

  

Kovo 29 d. mūsų mokykloje vyko Vilniaus r. pagrindinių mokyklų berniukų ir mergaičių "Drąsūs, stiprūs, vikrūs" finalinės varžybos. Mūsų komanda iškovojo I vietą.
Varžybas organizavo kūno kultūros vyresn. mokytojas Zbignev Sinkevič.

  

  

Kovo 29-30 d. 10 klasės mokinė Suzana Mozarska ir 9 klasės mokinė Inesa Jusel dalyvavo Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijoje vykusioje respublikinėje lietuvių kalbos olimpiadoje, skirtoje tautinių mažumų mokyklų mokiniams. Mokines rengė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vita Burzdžiuvienė.

  

Mokykla prisijungė prie Sąmoningumo didinimo mėnesio ir kovo 25 - 29 d. organizavo ,,Savaitę be patyčių". Buvo pasirinkta ,,Draugystės" tema ir visos klasės parengė plakatus, nes gėris ir šaunūs draugai padeda įveikti patyčias.

   

   

Atgal