lt pl
Meniu
 
 
 
 
Naujienos
2022-01-21
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio amžiaus vaikus
2021-10-28
Informacija apie mokyklos direktoriaus pareigoms užimti komisijos sudėtį
2021-08-11
Skelbiamas konkursas Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms užimti
2021-05-28
Dėmesio tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus!
2021-04-09
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus
 
Daugiau
 
Paieška
 
 
Kalendorius
2024 - Liepa 21
0102030405060727
0809101112131428
1516171819202129
2223242526272830
2930310102030431
PrATKPnŠS
Archyvas » Mokyklos langas » 2016-2017 m. m. » Lapkritis

Lapkričio 11 d. mokykloje buvo paminėta Lenkijos nepriklausomybės diena. Renginio scenarijų parengė Regina Danovska, Ivona Buinovskaja.
Šią dieną taip pat grupė mokinių vyko į Rasų kapines pagerbti didįjį tautos vadą J. Pilsudskį bei padėti gėlių ant Jo širdies ir motinos kapo. Mokinius lydėjo mokyklos administracija.

      

Lapkričio 14 d. mokykloje paminėta Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Tai yra Šiaurės šalių asociacijos „Norden “ projektas, kuriuo siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi šiaurės šalių literatūra. Kiekvienais metais savaitė vis kitokia. Šių metų tema - ateitis, tad tas motyvas atsispindi visose skaitymui balsu parinktose knygose. 10 klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Vita Burzdžiuviene dalyvavo bibliotekoje organizuotame novelės „ Naftos stebuklas “( iš jaunų Grenlandijos rašytojų novelių rinkinio „Allata 2040) skaityme. Tai yra istorija apie Grenlandijos ateitį. Bibliotekos vedėja Gražina Jackevičienė įdomiai pristatė šalį, jos istoriją, tradicijas, o 10 klasės mokinys Robert Sinkevič papildė jos pasakojimą. Agata Jodzevič, Adrianas Stankevičius, Patrycjuš Sinkevič, Arnold Autuch, Marek Michalkevič raiškiai skaitė novelės ištraukas. Po skaitymo vyko diskusija. Mokiniai kalbėjo apie tolimosios Grenlandijos visuomenės problemas, kylančias dėl ten veikiančių naftos kompanijų ir jų veiklos, nepriklausomybės siekį. Mokiniai įsitikino, kad skaityti garsiai ir raiškiai nėra lengva. Skaitymas reikalauja didelio susikaupimo ir pastangų, tačiau tai buvo gera patirtis tam, kuris skaito, ir malonumas tam, kuriam buvo skaitoma.

    

Lapkričio 15 d. mokykloje patys mažiausi ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame projekte "Nariuotakojai mokykloje". Vaikai turėjo proga apžiūrėti vorus, vabalus, tarakonus ir šimtakojus, susipažinti su egzotinių gyvūnų elgsena. Daug įdomios informacijos išgirdome, sužinojome, kuo ypatingi šie nariuotakojai, kurie iš jų nuodingi, o kurie – valgomi. Visi drąsuoliai turėjo galimybę rankose palaikyti šnypščiančiuosius Madagaskaro tarakonus.

      

Lapkričio 16 d. mokykloje paminėta Tarptautinė Tolerancijos diena. Šiais metais tolerancijos simbolis „Paukštis“. Baltas paukštis simbolizuoja gerą žinią, santarvę, ramybę, gerumą, taiką. Prie šios pilietinės iniciatyvos prisijungė net patys mažiausi mūsų mokyklos ugdytiniai. Auklėtojos skaitė pasakas tolerancijos temomis bei gamino paukščius, kurie buvo iškabinti koridoriuje. Vyresnių klasių mokiniai per pamokas ir klasės valandėlių metu diskutavo tolerancijos tema, bei gamino paukščius. Socialinė pedagogė Agata Jačnik 1-10 klasės mokiniams organizavo edukacinį užsiėmimą „Afrikos būgnų“ pamoką. Mokiniai buvo supažindinti su Vakarų Afrikos būgnų muzika, instrumentais, grojimo technika. Taip pat mokėsi afrikietiškų dainų ir patys grojo „djembe“ būgnais. Šiuo užsiėmimu buvo vystoma tolerancija kitoms kultūroms.

      
   

Lapkričio 18 d. 7 kl. mokiniai vyko į Vilnių, Bažnytinio paveldo muziejų dalyvauti žurnalo „Magnificat vaikams“ projekto „Vilniaus rajono mažųjų miestelio kultūrinio paveldo pažinimas“ baigiamąjį pristatymą bei edukacinę programą. Tuo pačiu grožėjosi muziejaus eksponatais, Šv. Onos bažnyčios architektūra, vaikščiojo siaurutėmis senamiesčio gatvėmis, prie A. Mickevičiaus paminklo įvardijo poeto kūrinius.

      

    
  

Lapkričio 11-18 dienomis mokykloje vyko Lenkų kalbos savaitė. Mokiniai turėjo daug įvairios veiklos. Lapkričio 17 d. - 5 ir 10 kl., o 18 d. - 1 ir 4 kl. aktyviausieji ir geriausieji mokiniai buvo apdovanoti diplomais, knygelėmis bei saldžiomis dovanėlėmis.

      

  

      

Lapkričio 23 d.mokykloje įvyko pirmokų krikštynos, kurių metu mokyklos direktorė įšventino visus mokinius į tikruosius Pirmokus.
Linkėjo sėkmės mokykloje bei doriai vykdyti savo pareigas.Šventės scenarijų parengė mokytoja A. Miliuškevič.

      

   

 

Lapkričio 24 d. vykdant projektą „Karjeros ugdymas“ 9-10 kl. mokiniai aplankė Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką ir susipažino su jos veikla, paslaugomis bei bibliotekininko profesija.

 

      

  

Lapkričio 25 d. 3-4 kl. mokiniai dalyvavo Rastinėnų kultūros namuose edukaciniame užsiėmime.

      

Lapkričio 30 d. mokykloje vyko renginys, skirtas Pasaulinės kovos su AIDS dienai paminėti. Renginį organizavo biologijos mokytoja Anželika Novogrodska ir socialinė pedagogė Agata Jačnik. 9-10 klasių mokinių ir mokytojų komandos dalyvavo protų mūšyje „AIDS: geriau žinoti“. Viktorinos metu mokiniai pasitikrino savo žinias apie AIDS problemą, atsakinėjo į testo klausimus. Už dalyvavimą visos komandos gavo padėkos raštus, bei saldžias dovanėles.

  
  

Lapkričio 30 d. Mokinių taryba organizavo Šv. Andžejaus dieną. Taip pat 5 klasės mokiniai turėjo "krikštynas“ ir po linksmų rungčių buvo priimti į vyresniųjų klasių mokinių gretas.

  

  

  

  

  

Atgal