lt pl
Meniu
 
 
 
 
Naujienos
2022-01-21
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio amžiaus vaikus
2021-10-28
Informacija apie mokyklos direktoriaus pareigoms užimti komisijos sudėtį
2021-08-11
Skelbiamas konkursas Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms užimti
2021-05-28
Dėmesio tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus!
2021-04-09
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus
 
Daugiau
 
Paieška
 
 
Kalendorius
2024 - Liepa 21
0102030405060727
0809101112131428
1516171819202129
2223242526272830
2930310102030431
PrATKPnŠS
Biblioteka » Apie biblioteką

                                                                               

 "Skaitymas veikia gydančiai. Jis yra pašventimas, stebuklingas raktas, atveriantis duris į mūsų sielos erdvių gelmes, į kurias kitaip nesugebėtume patekti..."

Kada esame nusiminę, prislėgti knyga gali atverti sielos langą, įleisti gaivaus oro ir taip padėti įveikti kančią ir skausmą, gydyti sielos žaizdas. Gera knyga „apvalo" sielą. Skaitymas teikia malonumą. Laikas, praleistas su puikia knyga rankose, praplečia pasaulio vaizdą, suteikia naują patyrimą, naujas žinias. Gyvenimas pateikia ne vien malonias dovanas. Kasdienybė reikalauja atsakomybės, susikaupimo, susitikimo su tikruoju, neišgalvotu „aš". Vidinis mūsų pasaulis glūdi šviesos ir tamsos priešpriešoje. Sąmonės šviesa apšviečia tik jo dalį. Tamsoje lieka skausmingi praeities išgyvenimai, mūsų nepriimtinos savybės ir, deja, neišnaudotos galimybės, talentai. Sunkiomis gyvenimo akimirkomis, ieškodami atsakymų į svarbius egzistencinius klausimus, bandome remtis autoritetais. Vienas iš šaltinių - knygos, jose glūdinti išmintis.

Bibliotekos misija:

Patraukli ir patogi darbui, saviraiškai, poilsiui ir skatinanti mokytis.

Vizija:

Skatinti mokinių, jų tėvų, mokytojų, darbuotojų ir kaimo bendruomenės žinių raidą, užtikrinti teisę ir informaciją,  raiškos laisvę ir suteikiant galimybę naudotis bibliotekos informaciniais ištekliais.

Bibliotekos ištekliai:

Knygų fondas - 4694 vienetų.

Bibliotekoje yra tokie šaltiniai:

  • ieškantiems reikiamos informacijos grožinė literatūra ir jos kritika (lenkų ir lietuvių kalbomis);
  • enciklopedijos, žodynai, žinynai;
  • garso įrašai, CD, CD-ROM, vaizdajuostės;
  • 3 kompiuteriai su internetu.

Bibliotekos veikla.  
   Bendradarbiaujama su kitų mokyklų bibliotekomis ir centrine Sudervės biblioteka. Skaitytojų patogumui skolinamos knygos iš kitų bibliotekų, teikiama informacija apie profesijas. Bibliotekos  sieną puošia vaikų piešiniai iš perskaitytų knygų, organizuojamos parodos: valstybinių švenčių, rašytojų metinių minėjimo proga.
    Bibliotekos skaitytojai dalyvavo konkurse ,,Draugauk su knyga”, kurį organizavo LRKM. Pradinių klasių mokiniai (1-5 kl.) kartu su bibliotekininke dalyvavo renginyje ,,Laikas su knyga'', kuriame susitiko su pasakų autore ir iliustratore Laisvyde Šalčiute, kartu su ja piešė, žaidė, klausė skaitomų pasakų, vartė knygeles ir žiūrėjo interpretuotų lėlių vaidinimą, kiekvienas dalyvavęs vaikas gavo knygutę.
    Aktyviausi skaitytojai per pirmą ir antrą pusmetį yra apdovanojami diplomais ir knygomis. Dar tiems mokiniams yra galimybė kartu su bibliotekininke važiuoti į Litexpo "Knygų mugę".
   Bibliotekoje mažesni vaikai, noriai spalvina iliustracijas su žinomų knygų personažais: Raudonkepuraite, Pelene, Pinokiu ir kt. Kiti mėgsta drauge su klasės draugais skaityti ir vartyti enciklopedijas, diskutuoti apie dominančius klausimus.
  Mokiniai turi galimybę rasti informaciją apie profesijas iš specialiai parinktos literatūros kampelio bei skaitykloje iškabintų internetinių nuorodų.

Atgal