lt pl
Meniu
 
 
 
 
Naujienos
2022-01-21
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio amžiaus vaikus
2021-10-28
Informacija apie mokyklos direktoriaus pareigoms užimti komisijos sudėtį
2021-08-11
Skelbiamas konkursas Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms užimti
2021-05-28
Dėmesio tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus!
2021-04-09
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus
 
Daugiau
 
Paieška
 
 
Kalendorius
2024 - Liepa 21
0102030405060727
0809101112131428
1516171819202129
2223242526272830
2930310102030431
PrATKPnŠS
Archyvas » Mokyklos langas » 2017-2018 m. m. » Lapkritis

Keletą metų iš eilės Lietuvos lenkų medikų draugija organizuoja gražią akciją “Šviesa Rasų kapinėms”. Jos metu buvo renkamos lėšos antkapių renovacijai Rasų kapinėse. Spalio 27 dieną mūsų mokyklos bendruomenė prisijungė prie šios iniciatyvos.
Lapkričio 1 dieną socialinė pedagogė Agata Jačnik kartu su 10 klasės mokiniai akciją tęsė prie Sudervės Šv. Trejybės bažnyčios. Visos akcijos metu surinktos lėšos buvo perduotos Visuomeninei Rasų kapinių draugijai.

  

  

Lapkričio 10 d. mokykloje buvo paminėta Lenkijos nepriklausomybės diena. Renginio scenarijų parengė Regina Danovska, Ivona Buinovskaja.

  

  

Lapkričio 14 d. pradinio ugdymo mokiniai susitiko su Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniuoju inspektoriumi Romanu Tyškevičiumi. Vaikai gilino savo žinias apie gaisro pavojų. Buvo atkreiptas vaikų dėmesys taip pat į tai, kad artėja žiemos linksmybės, o su jomis kylančios grėsmės ant užšalusių vandens telkinių. Mokiniai žiūrėjo animacinius filmukus tema „Kokie pavojai tyko prie vandens telkinių žiemą?” ir „Gaisras namuose”.

  

Kiekvienais metais lapkričio 16 dieną minime Tarptautinę tolerancijos dieną. Tai yra pasaulio kultūrų įvairovės, pagarbos, priėmimo, pripažinimo šventė. Kiekvienas iš mūsų yra skirtingas ir reikia tai gerbti. Šios dienos proga istorijos mokytoja Lusia Lapševič per pamokas su mokiniais aptarė įvairias tolerancijos apraiškas, bei ką gali lemti netoleranciją vienas kito atžvilgiu. Socialinė pedagogė Agata Jačnik pravedė užsiėmimus pradinių klasių mokiniams apie draugystę ir pagarbą vienas kitam. Visą savaitę mokiniai klasės valandėlių metu diskutavo tolerancijos temomis, žiūrėjo filmus. Šių metų tolerancijos simboliu buvo rankos.
Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Mes nutarėme iš savo rankų sukurti „Mokyklos draugystės medį“.
Šią dieną mokykloje turėjome ypatingą svečią, kunigą Viktorą Kudriašovą, buvusį mūsų mokyklos mokinį. Žaidimų, pasakojimų bei gyvenimo pavyzdžių pagalba aiškino ką tikėjimas kalba apie toleranciją ir tai, kaip Jėzus Kristus ir Bažnyčia tai skelbia. Mokiniai su didžiuliu susidomėjimu klausėsi įdomių pasakojimų, diskutavo.
Nuoširdžiai dėkojame kunigui Viktorui Kudriašovui už įdomias ir vertingas pamokas.

 Socialinė pedagogė Agata Jačnik

 

  

  

Lapkričio 10-17 dienomis mokykloje vyko Lenkų kalbos savaitė, kurią organizavo lenkų kalbos mokytojos. Savaitės metu mokiniai turėjo daug įdomių, kūrybiškų užduočių, į šią veiklą taip pat buvo įtraukti ir patys mažiausieji mokyklos ugdytiniai.

  

  

  

Lapkričio 17 d. 6-10 klasių mokiniai dalyvavo pamokose netradicinėse erdvėse. Dvi pamokas „Valdovų rūmai-praeitis ir dabartis“ vedė Valdovų rūmuose istorijos mokytoja L. Lapševič. Viena grupė dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Katedros lobynai“ šv. Mikolo bažnyčioje. Dar viena pamoka vyko Adomo Mickevičiaus muziejuje.
Mokiniai pagilino žinias iš istorijos, geografijos, kalbų, šios netradicinės pamokos skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. 

  

  

  

Lapkričio 30 dieną pradinių klasių mokiniams buvo organizuojama Šv. Andžejaus diena. 7 klasės mokinės sugalvojo daug įdomių žaidimų, galvosūkių, užduočių. Kiekvienas dalyvis taip pat turėjo galimybę sužinoti kas jo laukia ateityje. Šią dieną netruko geros nuotaikos, muzikos bei saldžių staigmenėlių.

  

  

Atgal