lt pl
Meniu
 
 
 
 
Naujienos
2022-01-21
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio amžiaus vaikus
2021-10-28
Informacija apie mokyklos direktoriaus pareigoms užimti komisijos sudėtį
2021-08-11
Skelbiamas konkursas Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms užimti
2021-05-28
Dėmesio tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus!
2021-04-09
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus
 
Daugiau
 
Paieška
 
 
Kalendorius
2024 - Gegužė 22
2930010203040518
0607080910111219
1314151617181920
2021222324252621
2728293031010222
PrATKPnŠS
Archyvas » Mokyklos langas » 2017-2018 m. m. » Kovas

Kovo  1 dieną mūsų mokyklos mokinių komanda dalyvavo konkurse „Tarnaujant karališkajai didybei – gimtajai kalbai“, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti, kuris vyko Vilniaus r. Zujūnų gimnazijoje. Mokiniai užėmė I vietą tarp kaimyninių mokyklų. 

  

  

  

Kovo 2 d. mokiniai turėjo susitikimą su istoriku P. Alvydu Nikžentaičiu Sudervės centrinėje bibliotekoje. 

  

Kovo 6 d. mokykloje vyko metodicio centro pradinio ugdymo mokinių meninio skaitymo konkursas "Poezijos šventė 2018". Mūsų mokyklos 4 kl. mokinė Olivija Stankevičiūtė laimėjo konkursą ir atstovaus mokyklą rajoniname etape.

   

  

  

  

Kovo 8 d. Mokinių taryba pasveikino visas mokyklos bendruomenės moteris Tarptautinės moters dienos proga. 
Mokinius ruošė socialinė pedagogė Agata Jačnik.

   

   

   

Kovo 9 d. mokykla paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. 
Šventę organizavo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Vita Burzdžiuvienė, dainų mokė muzikos vyresn. mokytoja Ivona Buinovskaja.

   

   

    

Kovo  12 dieną mūsų pradinio ugdymo mokiniai turėjo edukacinį užsiėmimą, pynė verbas. Užsiėmimą vedė tautodailininkė Teresa Michalkevič.

  

  

  

  

Kovo 15 d. lietuvių k. mokytoja metodininkė Vita Burzdžiuvienė ir 8-9-10 kl. mokiniais kartu su visos Lietuvos moksleiviais vyko į Kauną Žalgirio areną klausytis „Geriausios ever pamokos“. Ji buvo skirta karjeros ugdymui.
Mokiniai dalyvavo ekonomikos, fizikos, ateities profesijų, kūrybingumo, istorijos, dirbtinio intelekto, muzikos pamokose, vedamų garsių ir daug pasiekusių savo srityje Lietuvos žmonių. Taip pat plojimais buvo palydėti suomiai, demonstravę įvairius fizikinius bandymus ir indonezietė, pristačiusi robotikos galimybes. Visi kalbėjusieji atkreipė mokinių dėmesį į kūrybingumo ugdymą. Pabrėžė, kad tik kūrybiškumo gyslelė padės mums iškilti bet kurioje profesinėje srityje. Pertraukų metu mokinius savo išmone linksmino grupė „Radistai“.
Mokiniai dėkoja Maximos, Delfi ir Lietuvos energijai, organizavusiems tokią naudingą pamoką.

  

Tautinių mažumų departamentas ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija sukvietė į Lietuvių kalbos dienoms paminėti skirtą šventinį renginį Trakuose aštuoniasdešimt 5-6 klasių mokinių iš įvairių tautinių mažumų mokyklų: Visagino, Klaipėdos, Trakų, Šalčininkų, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono. Mūsų  mokyklos 5-6 klasių mokinių komanda atstovavo Vilniaus rajonui.
Trakų Trasalyje buvo organizuota tikra šventė lietuvių kalba: kūrybiškai parengta viktorina „Ką aš žinau apie Lietuvą“, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos atstovė apdovanojo vaikus ir mokinius atminimo dovanėlėmis, organizuota ekskursija po Trakų pilį, vakare laukė vandens pramogos, linksma nakvynė viešbutyje, o ryte dar visi buvo pakviesti į edukacinę pamoką „Bičių pasaulis“. Čia vaikai ne tik susipažino su bičių gyvenimu, bet ir išmoko pasidaryti vaško žvakutę.
Suderviškiai grįžo puikios nuotaikos ne tik, kad užėmė II vietą viktorinoje, daug girdėjo ir bendravo lietuvių kalba, bet ir patyrė daugybę malonių įspūdžių.

  

  

Kovo 21-22 dienomis mokykloje vyko tiksliųjų mokslų praktiniai užsiėmimai, kuriuos jau ketvirtąjį kartą vedė Varšuvos politechnikos studentai.

  

  

  

  

  

Kovo 19-23 dienomis mūsų mokykla prisijungė prie „Veiksmo savaitės be patyčių“, kurią organizavo Vaikų linija. „Veiksmo savaitė be patyčių“ skatina visus nelikti abejingiems, nepritarti patyčioms ir jas stabdyti.
Mokykloje yra vykdoma Olweus patyčių prevencijos programa, todėl mokiniai nuolat mokosi spręsti patyčių problemas klasių valandėlių metu.
Šią savaitę mokiniams buvo organizuojamos įvairios veiklos. Mokiniams buvo išdalinti lankstinukai ir plakatai, kuriuos iškabino klasės stenduose. Taip pat buvo atlikta anketinė apklausa.
Jau nuo mažens mokome vaikus atpažinti patyčias ir jas stabdyti. Todėl socialinė pedagogė Agata Jačnik organizavo užsiėmimą priešmokyklinės grupės ugdytiniams. Mūsų patys mažiausieji atidžiai klausėsi skaitomos pasakos, kartu analizavo, piešė pasakos personažus.
Pradinių klasių auklėtojos šią savaitę organizavo mokiniams įvairius žaidimus. Socialinė pedagogė Agata Jačnik kartu su lenkų kalbos mokytoja Regina Danovska pravedė užsiėmimus 5-10 klasių mokiniams, kurių tikslas buvo priminti mokiniams kaip svarbu stabdyti patyčias. Jų metu vaikai dirbo grupėse, atliko įvairias užduotis, analizavo literatūros kūrinius. Taip pat žiūrėjome filmą „Gerumo stebuklas“, kuris leidžia suvokti draugystės, meilės ir šeimos svarbą, moko gerumo.
Bendraukime draugiškai, rodykime pagarbą vieni kitiems.

  

  

  

  

 Mokinių Velykinių darbelių paroda bei mokyklos koridoriaus puošmena.

   

  

Atgal