lt pl
Meniu
 
 
 
 
Naujienos
2022-01-21
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio amžiaus vaikus
2021-10-28
Informacija apie mokyklos direktoriaus pareigoms užimti komisijos sudėtį
2021-08-11
Skelbiamas konkursas Vilniaus r. Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms užimti
2021-05-28
Dėmesio tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus!
2021-04-09
Informacija tėvams, auginantiems priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikus
 
Daugiau
 
Paieška
 
 
Kalendorius
2024 - Balandis 20
0102030405060714
0809101112131415
1516171819202116
2223242526272817
2930010203040518
PrATKPnŠS
Archyvas » Mokyklos langas » 2018-2019 m. m. » Gruodis

4 klasės mokinys David Gotovecki, 5 klasės mokinė Olivia Stankevičiūtė ir 9 klasės Paulina Daniševska dalyvavo religinės poezijos konkurse „ Švientieji yra tarp mūsų“,  kuris vyko Vilniuje S. Konarskio mokykloje. Olivia Stankevičiūtė laimėjo III vietą savo amžiaus kategorijoje, o Paulina Daniševska tapo konkurso laureate.
Mokinius konkursui ruošė tikybis mokytoja s. Liudmila Tichutina.

  

  

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos 3 klasės mokiniai dalyvauja Tarptautinėje prevencinėje programoje „Obuolio draugai“.
Programa apima šešias temas: jausmai, bendravimas, draugystė, problemų sprendimas, pokyčiai, mes galime įveikti. Programa „Obuolio draugai“ moko vaikus suvokti ir kalbėti apie jausmus, pasakyti tai, ką nori pasakyti, įdėmiai išklausyti, susidraugauti ir išsaugoti draugystę, kreiptis pagalbos ir padėti aplinkiniams, įveikti vienišumą, atstūmimą, patyčias ar priekabiavimą, spręsti konfliktus, lengviau išgyventi pasikeitimus.

  

  

Gruodžio 4  d. Lenkijos nepriklausomybės 100-čio proga mokiniai aplankė Valdovų rūmuose parodą „Lietuva, Tėvyne mano...“, skirta Adomui Mickevičiui ir jo poemai Ponas Tadas.
Parodoje susipažinome su poeto gyvenimo keliu, kai iš gimtojo Naugarduko 1815 m. atvyksta studijuoti į Vilniaus universitetą ir kaip to laikotarpio aplinka, nauji draugai ir profesoriai įtakoja būsimo poeto pasaulėžiūrą.
Pamatėme Pono Tado originalą bei teminių paveikslų, skirtų kūrinio herojams, parodą. Bandėme įsijausti į poeto vaidmenį asmenybės brendimo, įsimylėjimo, tremties gyvenimo laikotarpiais, sužinojome apie Adomo šeimą ir sunkius sielos išgyvenimus emigracijoje bei kaip keliaudamas po įvairius Europos miestus įsitraukia į politinius įvykius, daug mąsto apie priespaudą bei laisvę.
Prie poeto portretų tapatinome savo atvaizdus su Adomo nostalgišku ir romantišku žvilgsniu brendimo laikotarpyje bei gyvenimo peripetijų užgrūdintų ir nusivylusių Mickevičiaus atvaizdu gyvenimo pusiaukelyje. Paroda verta Adomo, begrįžtant diskutavome apie poeto dalią ir likimo vingius.

  

  

  

Gruodžio 6 d. mokykloje vyko Vilniaus rajono pagrindinių mokyklų berniukų ir mergaičių tinklinio 6x6 finalinės varžybos. Mūsų mokyklos komanda laimėjo I vietą. Varžybas organizavo kūno kultūros mokytojas Zbignev Sinkevič.

  

  

  

Gruodžio 6-7 d. pradinių klasių mokiniai turėjo nepakartojamą ir pasakišką švento Mikalojaus vardadienį. Kartu su tėvais ir mokytojomis Renata Tomaševič, Regina Danovska, Božena Kaspariene, Ana Miliuškevič ir Justyna Dainovska dalyvavo meduolių fiestoje. Vaikai kepė ir nuostabiais raštais puošė Kalėdinius sausainius.
Netikėtai pas vaikus atvyko piratai ir pakvietė į kelionę laivu. Kelionės metu vaikai leido muilo burbulus, žaidė ir buvo laimingi, kad šv. Mikalojus yra toks dosnus ir geras vaikų draugas.

  

  

  

Minint 100 metų Lenkijos nepriklausomybės sukaktį, mokykla prisijungė prie iniciatyvos dalyvauti vienu metu ateities technologijų tematikos pamokoje gerinant Gineso rekordą pasitelkiant didžiausią mokinių skaičių.
Gruodžio 11 dieną, 11.30 min., 25 mokiniai dalyvavo pamokoje, kurią vedė mokytojas M. Mackevič.
Mokiniai pagilino žinias ir susipažino su naujosiomis technologijomis, tokiomis kaip daiktų internetas, dirbtinis intelektas, robotika, išmanus miestas.

  

  

Trakų pilis - Kalėdų dovana mokiniams

Nagrinėjant Lietuvos istoriją, svarbią vietą užima senoji Lietuvos valstybės sostinė – Trakai. Gruodžio 12 d. mokyklos 5 ir 8 klasių mokiniai su auklėtojomis K. Stankevičiene ir B. Kilniene išvyko į edukacinę išvyką į Trakus.
Pirmiausia mokiniai apsilankė Trakų švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje. Čia visi pagilino savo istorijos žinias. Išklausė pasakojimą apie Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią ir jos Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslą, bylojantį apie gilią tradiciją Lietuvą suvokti kaip Marijos užtarimo ir globos lydimą kraštą. Išklausę pasakojimo, visi meldėsi Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslui prašydami malonės savo artimiesiems ir visai mokyklos bendruomenei.
Trakuose mokiniai aplankė vienintelį Europos karaimų etnografinį muziejų, kuriame sužinojo daug įdomių dalykų apie karaimus, jų tradicijas. Įdomiausia išvykos dalimi tapo ekskursija į Trakų pilį. Trakų salos pilyje mokiniai apžiūrėjo čia įrengtą ekspoziciją. Ji apima laikotarpį nuo seniausių laikų iki XX a. vidurio. Pilies rūmuose veikia 16 salių, kuriose eksponuojami archeologiniai radiniai, rasti Trakų pilyse ir Trakų mieste. Pilyje mokiniai matė įrengtą monetų lobių salę, Karaimų ir totorių kultūros bei istorijos parodas. Trakų istorijos muziejus per savo gyvavimo metus yra sukaupęs didelius numizmatikos, archeologijos, taikomosios dailės, istorijos, raštijos rinkinius, kurie supažindina su Lietuvos ir pasaulio istorija. Išvykos įspūdžiais visi galėjo pasidalinti valgydami tradicinius Trakų kibinus.
Dėkojame mokyklos direktorei T. Mlynskai ir tėvams už nuostabią Kalėdų dovaną.

    

   

   

   

Gruodžio 14 d. mūsų mokyklos mokinės Beata Stankevič, Paulina Daniševska, Suzana Mozarska ir Aneta Ščerbo kartu su socialine pedagoge Agata Jačnik dalyvavo baigiamajame konkurso „Netapk prekybos žmonėmis ir smurto auka“ renginyje, kuris vyko Vilniaus rajono policijos komisariate. Konkurso tikslas buvo skatinti mokinių sąmoningumą, pilietiškumą, atkreipti mokinių dėmesį į prekybos žmonėmis ir smurtą artimoje aplinkoje problemą ir mokyti atpažinti grėsmes, apsaugoti save ir bendraamžius. Konkurso dalyviai turėjo sukurti filmuką susijusį su prekyba žmonėmis arba smurtu artimoje aplinkoje. Mūsų mokyklos komanda gavo padėkos raštą.

  

Lietuvių kalbos būrelio "Šaltinis" nariai dalyvauja nacionaliniame projekte „Pažink valstybę“. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.
Mokyklai pasiūlyta gamtosaugos sritis, o iš jos pasirodė įdomi tema „Geri darbai gamtai“. Pasirinkta įgyvendinama idėja „Medingųjų augalų auginimas dirvonuojančiose žemėse“ ir pradėtas rengti šių augalų aplankas. Vėliau mokiniai vyko į Vilniaus rajono savivaldybę. Čia merė Marija Rekst mielai papasakojo apie institucijos struktūrą, jos veiklą, o apie gamtosaugos darbus ir problemas kalbėjo Želdinių apsaugos ir tvarkymo komisijos specialistai. Jie pritarė mūsų idėjos sprendimui ir pasiūlė savo pagalbą: atvažiuoti į mokyklą, padėti surasti tinkamą žemės sklypelį mūsų veiklai ir netgi parengti jo projektą.
Gruodžio 3 d. mokiniai Aplinkos ministerijoje pristatė savo išsikeltos problemos sprendimo būdus.
Dabar laukiame pavasario ir tęsime projektą toliau, kad nors vienas dirvonuojantis žemės kampelis pražystų įvairiaspalviais žiedais, o juose dūgztų bitutės. Tikimės, kad mūsų darbas bus naudingas ir pradinio ugdymo, ir biologijos mokytojams, ir visiems mokiniams, kurie galės ne tik pasigrožėti gėlėmis, bet ir mokysis augalų pavadinimų trimis kalbomis, susipažins su augalų biologija, jų nauda žmogui ir bitėms.

  

Gruodžio 19 d. įvyko mokyklinio konkurso "Puošiame klasę-grupę Kalėdų proga" vertinimas ir rezultatų skelbimas. Po komisijos verdikto paaiškėjo, kad visos klasės ir grupės buvo nominuotos bei gavo saldžias dovanėles.

  

  

  

  

  

  

  

  

Gruodžio 21 d. mokykloje vyko kalėdiniai renginiai. Vyresniųjų klasių mokiniai kartu su tikybos mokytoja s. Liudmila Tichutina paruošė nuostabią kalėdinę inscenizaciją apie Jėzaus gimimą. Jungtinis mokinių choras ir mokyklos solistai V. DudoIt, O.Stankevičiūtė, P.Gotovecki atliko šventines kalėdines giesmes.
Visus sužavėjo darželinukų šventiniai vaidinimai ir šokiai. Bendra malda su parapijos kunigu S. Matiukevičiumi sujungė visą bendruomenę maldoje, o improvizuotos Kūčių vakarienės metu laužomi kalėdaičiai ir nuoširdūs linkėjimai pratęsė senąją tradiciją, Kūčiose kalėdaičių laužymo paprotys turi istorinę kilmę ir gilią simbolinę prasmę. Kalėdaičių naudojimas primena senovės papročius kai bažnyčioje pamaldų metu pašventintą duoną, kurią tikintieji nešdavosi į namus ir padalindavo pamaldose nedalyvavusiems.
Dvasininkai šią pašventintą duoną siųsdavo į savo parapijiečių namus kaip bendrystės ir tikėjimo vienybės su jais ženklą. Kalėdaičių baltumas primena širdies tyrumą, grynumą, o jų laužymas ir pasidalijimas – brolišką meilę. Dalintis kalėdaičiu Kalėdų išvakarėse reiškia dvasines dovanas, kurių į pasaulį atnešė gimęs Jėzus.

  

  

  

  

  

  

  

Atgal