lt pl

2019-08-23
Nowy Rok Szkolny!
2017-11-15
Projekt "Razem dla Edukacji"

2024 - Marzec 19
2627282901020309
1819202122232412
PnWtŚrCzPtSN
Grupy: żłobkowa, wczesnoszkolna i przedszkolna » Imprezy » 2020-2021 r. szk. » Projekt "Podróż po magicznym wszechświecie"

Projekt „Podróż po magicznym Wszechświecie”

W grupach „Pszczółki“ i „Motyle“ 12 – 23 kwietnia został zrealizowany projekt „ Podróż po magicznym Wszechświecie ”, który wprowadził dzieci w świat nieziemskich zjawisk.
Aby poszerzyć naszą wiedzę i odpowiedzieć na nurtujące nas pytania sięgnęliśmy do źródeł wiedzy, jakimi były: filmy edukacyjne, opowiadania, ilustracje, bajki, wiersze, zagadki. Poznaliśmy wiele ciekawych opowieści, wierszy i piosenki, np.: "Planety", "Lecimy w kosmos", "Halo, Ufoludku!", ,,Układ Słoneczny", "Ziemia – zielona wyspa".
Dzieci poszerzyły słownictwo związane z kosmosem, układem słonecznym oraz  swoją wiedzę, że układ słoneczny - to obszar obejmujący Słońce wraz ze wszystkimi ciałami pozostającymi pod jego grawitacyjnym wpływem. Ciała te, to osiem planet (Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowusz, Saturn, Uran, Neptun).
W domu podczas zajęć tworzyły nawet swoje układy słoneczne, zorzę polarną, rakiety, teleskopy oraz „Ufoludków“. Bardzo ochoczo zabrały się do tej pracy, gdyż wykonywały różną techniką. W efekcie powstały bardzo ciekawe obrazki. Wykonaliśmy także rakiety, którymi planowaliśmy zwiedzić kosmos.
Do projektu zostali zaangażowani rodzice oraz wychowawczynie z dziećmi ze szkół i grup przedszkolnych rejonu Wileńskiego. Została zorganizowana wirtualna wystawa prac plastycznych oraz stworzony filmik edukacyjny.
Dzieci zapoznały się i dowiedziały się o profesji astronoma i kosmonauta. W ciągu całego projektu dzieci wykonywały sobie pamiątkowe zdjęcia, odgadywały zagadki, nie zabrakło także różnorodnych prac plastycznych. W ramach projektu było wykorzystane wiele innych ciekawych zabaw muzycznych, ruchowych, badawczych wizualizacyjnych. Uważamy, że projekt pobudził zainteresowania dzieci kosmosem, zachęcił do pogłębiania na ten temat wiedzy. Zastosowane formy pracy zachęcały dzieci do aktywnego udziału w zajeciach, rozwijały wszechstronnie dzieci, pobudzały do realizowania własnych pomysłów.
Dziękujemy Rodzicom za udział w projekcie, poświęcony czas dzieciom oraz nieziemskie „Ufoludki“, zorzę polarną, rakiety, teleskopy, planety oraz inne prace plastyczne, które zostaną na przyszłość wspaniałym wspomnieniem oraz dobrym materiałem dydaktycznym do wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego.

Filmik możecie obejrzeć TU.

Nauczycielka metodyk nauczania przedszkolnego Czesława Kardis
Nauczycielka nauczania doszkolnego Beata Tylinga